شرکت بازرگانی آریا لیزر ایرانیان به طور رسمی از سال ۱۳۹۱ فعالیت خود را در زمینه کارتریج های لیزری آغاز نمود و از همان ماههای نخست، مدیریت شرکت با اتخاذ سیاست های راهبردی، تصمیم گرفت با بررسی نیازهای بازار و درخواست مشتریان گرامی در زمینه عرضه انواع مواد مصرفی ماشین های اداری از جمله چاپگر، فکس و …با رویکردی متفاوت، تمام فعالیت خود را به پیشرفت سریع و دستیابی به فناوری های نوین این صنعت معطوف نماید . لذا در سال ۱۳۹۲ با اقتداری بیش از گذشته پا به عرصه فعالیت در تامین کارتریج های لیزری نهاد .و از آنجا که در این هنگام تمامی کارتریج های لیزری که توسط این شرکت عرضه می گردید به صورت وارداتی بوده و هیچ گونه دخل و تصرفی در چرخه تولید آنها توسط عوامل داخلی به عمل نمی آمد، این شرکت بومی نمودن چرخه تولید این محصولات را با اتکال به خدای متعال با بالاترین اولویت در دستور کار خود قرار داد و سعی نمود به نوبه خود نقش بسزایی را در اشتغال زایی و تربیت نیروی متخصص و همچنین استفاده از نیروی انسانی داخلی در رشد و شکوفایی کشور عزیزمان ایفا نماید.

فلذا پیرو این تصمیم، تلاش های خود را در راستای این مهم با بازدید از کارخانه های کشور تولید کننده )چین( و برگزاری نشست های فنی و تشکیل جلسات مدیریتی با عوامل مربوطه آغاز نمود و همچنین با انجام مذاکراتی جهت انعقاد قراردادهای جدید در راستای جذب بیش از پیش سرمایه گذاری خارجی و ورود ارز به ایران و همچنین جلوگیری از خروج ارز، بستر مورد نیاز را فراهم نماید.

 

کارتریج ایرانی جی اند بی

 

همچنین در سال ۱۳۹۳ شرکت آریا لیزر ایرانیان با جذب سه تکنسین خارجی با هدف انتقال دانش فنی و بومی سازی فناوری تولید کارتریج های لیزری و نیز ارتقای سطح کیفی و کمی در عرضه محصولات فوق توانست به این مهم دست یابد و تا به امروز این مسیر را ادامه دهد . سرانجام در سال ۱۳۹۴ شرکت آریالیزرایرانیان توانست با تاییدیه تولید کارتریج G&B در ایران توسط سازمان صنعت و معدن و تجارت و اتحادیه صنف فناوران رایانه کارتریجی با بهترین کیفیت و قیمت مناسب مونتاژ و تولید کند و آن را به بازار عرضه نماید که قابل رقابت با نمونه خارجی آن باشد، و در همین راستا در سال ۱۳۹۵ این شرکت توانست فعالیت خود را با شتاب بیشتری نسبت به سال ۱۳۹۴ ادامه دهد و حدود ۳۰ نفر به طور مستقیم و ۱۰۰ نفر به طور غیر مستقیم در این شرکت مشغول به فعالیت باشند و در راستای اهداف شرکت گام بردارد؛ در سال ۱۳۹۶ شرکت توانست کارتریجی را ثبت اختراع و تولید نماید و در راستای پاسخ به نیازهای مشتری، جلوگیری از خروج ارز و استفاده از نیروی کار داخلی و افزایش اشتغال گامی بلند بردارد.

امید است در سال ۱۳۹۷ بتوانیم اشتغال زایی در این شرکت را به ۳۰ % افزایش داده و در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و نام گذاری سال ۱۳۹۷ به سال “حمایت از کالای ایرانی” این شرکت بتواند بیشترین سهم بازار کارتریج را به خود اختصاص دهد. این مجموعه تمام سعی خود را دارد تا بتواند کارتریج هایی مونتاژ و عرضه نماید که نسبت به مدل های مشابه ایرانی و خارجی دارای برترین و بهترین کیفیت باشد.کارتریج ایرانی جی اند بی

آریا لیزر ایرانیان، مشتری را رأس هرم سازمانی خود می داند و به دست آوردن رضایت او را هدف غایی سازمانی و راز ماندگاری خود می انگارد .و همچنین بر این باور است که مشتریان یگانه سرمایه حقیقی هستند و تلاش برای رضایت آنان بایستی سرلوحه گامهای روزانه و بلند مدت قرار گیرد . لازم به ذکر است به علت مهم بودن و در راس قرار گرفتن استفاده از برترین کیفیت، جهت تولید کارتریج های جی اند بی،شرکت آریا لیزر ایرانیان شعار خود را “کیفیت اولویت ماست” انتخاب نمود تا فارغ از شعار به آن عمل کند.

این شرکت هم اکنون که به لطف خدا و حمایت مشتریان گرامی، شرکت آریا لیزر ایرانیان با بهره گیری از تجارب ارزشمند متخصصان و کارشناسان این عرصه و نیز با به هم آمیختن دانش روز و تلاش پرسنل خلاق و توانمند خود در این بازه بسیار کوتاه زمانی توانسته است سهم عمده ای از بازار مواد مصرفی ماشینهای اداری را در ایران به خود اختصاص دهد و محصولات جامع و گسترده ای، با بهترین کیفیت و مطمئن ترین پشتیبانی را به مشتریان عرضه نماید، مقتضی است با اطلاع رسانی دقیق، امکان بهترین انتخاب را در اختیار مشتریان عزیز قرار داده تا ضمن صرفه اقتصادی و کاهش هزینه مصرف کنندگان، دستیابی به کیفیتی برتر را برای مشتریان خود تسهیل نموده و همراهی ایشان را در تمامی لحظات به ارمغان آورد .

 

متن مصاحبه:

با عرض سلام و خسته نباشید؛ مختصری از شرکتتون بگید و درباره چالش هایی که باهاشون مواجه بودید توضیحاتی رو بدید

ما جزء اولین و با کیفیت ترین گروه های صنعتی ایرانی در زمینه ی تولید کارتریج پرینتر هستیم که در این حوزه رقبای بسیار زیادی در کنار ما در این عرصه فعالیت می کنند.

گاهی اوقات بعضی از این شرکت ها با ارائه محصول ضعبف خود کار رو خراب کردند. مثلا ما برای بازاریابی کارتریج به شرکتی رفتیم و با لحنی تند این جمله رو شنیدیم: “اصلا بازش نکنی”. بعد ها متوجه شدم یکی از این شرکت های به اصطلاح ایرانی -که فعالیتشون در زمینه ی کالای ایرانی صرفا به چسباندن برچسب “made in iran”  خلاصه میشه – محصول استوک رو که فقط مارکش تعویض شده بوده، تحویل دادند که بالطبع کیفیتش افتضاح بوده و مشتری رو به این جنس بدبین کرده است.

در شرکت بعدی مقایسه نمونه ی محصولات ما و نمونه مشابه انجام شد، کیفیت بالای کارتریج G&B قابل مشاهده بود.کارتریج ایرانی جی اند بی

شاید اصلی ترین رقیب شما شرکت تارا باشه؛ در مقایسه با این شرکت ، وضعیت شما چطوره؟

تارا قبل تر از ما تاسیس شد و تقریبا در زمان تاسیس، تنها شرکت تولید کننده بود. از زمان آغاز به کار شرکت تارا، حدود ۶ سال میگذره و ما ۳ سال پیش وارد این صنعت شدیم.

این انحصار و بدون رقیب بودن، باعث شده بود قیمت های بالایی رو برای محصولاتشون ارائه بدهند. ایرانی بودن و مورد حمایت بودن نباید دلیل گرانتر فروختن باشه

از نظر فنی کمی در مورد کارتریج هاتون توضیح بدید. آیا قطعات و یا پودر های برند های خارجی رو میشه در کارتریج های شما استفاده کرد؟

کارتریج ما پودری مشابه کارتریج های HP داره. قطعاتمون هم مخصوص کارتریج های خودمون هست و نام شرکت هم روی قطعات، حک شده است.

شرکت های خارجی برای وابسته نگه داشتن بازار به خودشون، قطعات رو در اختیار سایر شرکت ها قرار نمی دهند. همین امر موجب شده که قالب ریزی، اسمبل، چیپ ها و… تولید خودمون باشه. تست های مختلفی هم روی این قطعات صورت می گیره تا ضریب خطا بسیار پایین بیاد.

تولید انبوه و در تیراژبالا لازمه ی صرف اقتصادی برای ماست. ۳۰ – ۲۰ عدد از قطعات ما سرمایه گذار چینی دارندکارتریج ایرانی جی اند بی

خیلی از مردم باور نمی کنند که ایران بتواند کارتریج تولید کند؛ نظر شما درباره ی این موضوع چیه؟

در ایران ۵۰ مدل برند کارتریج ایرانی داریم که فقط ۵ مدلش تولید داخله، مابقی فقط برچسب روی محصولات بی کیفیت خارجی می زنند

بسیاری از این شرکت ها قسمت های فراوان غیر ایرانی دارند، حتی کارتن بسته بندیشونم چینیه

محصول ما برخلاف این روش شرکت های دیگرکه فقط با صرف پول، کارتریج ها رو وارد می کنند، تولید میکنه و با چالش هاش دست و پنجه نرم میکنه

با این آشفته بازار ارز، افزایش قیمت نداشتید؟

ما با ارز ۴۲۰۰ تومان مواد اولیه خریده بودیم و میخریم. بنا بر این لزومی به افزایش قیمت نداریم. در این بحبوحه ای اقتصادی بهتر اینه که هر شخص یا نهادی سایر افراد جامعه رو هم درنظر بگیره. نباید از فرصت های ممکنه سوءاستفاده کرد.

و در پایان شما خودتون توی زندگی شخصیتون از محصولات ایرانی استفاده می کنید؟

درصورت داشتن کیفیت، حتما!

جنس وقتی خوب باشه کشش رو برای خرید ایجاد میکنه، حتی در صورتی که قیمت بالاتری داشته باشه. برای جا انداختن کالای ایرانی خیلی دیر به فکر افتادیم و الا محصول با کیفیت ایرانی، کم نداریم.

 

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

    ارسال یک پاسخ

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*