اگر تا کنون سحرخیزی را امتحان نکرده اید بسیار از چیزهای زندگی و کسب و کار خود را از دست داده اید. وقتی شما سحرخیز می شوید کارهایی را می توانید انجام دهید که بسیاری از بزرگان دنیا آن کار هارا انجام می دهند. پس همین الان تصمیم به کاری بزرگ بگیرید که زندگی و کسب و کارتان را متحول نماید و آن ها را در مسیر تعالی قرار دهد.

اگر شما مدیر هستید و یا یک کارمند باشید فرقی ندارد؛ شما هم می توانید در هنگام سحر خیزی برنامه کارکنان خود را مرور کنید. زود تر از آنان بر سر کار باشید و شرح وظایف هر کدام را تدوین نمایید. هر کدام از آن ها در ابتدای صبح می دانند که چه وظایفی دارند و باید به آن رسیدگی کنند.

اگر کمی بهتر بخواهم این موضوع را بگویم این است که اغلب مدیران بعد از کارمندان خود به سرکار می روند تا اینکه کارکنان برای آنان روز را تعریف کنند که این بدترین روز خواهد بود. چون هر کدام خواسته و یا کاری دارند که ممکن است با برنامه های شما منطبق نباشد. به همین علت است که بیشتر مدیران سرگردم هستند و پس از یک روز کاری بسیار خسته و آشفته به خانه بر می گردند. چون آنان مدیریت نکرده اند ،بلکه مدیریت شده اند.

 

مدیریت بهتر زمان

وقتی شما صبح زود از خواب بیدار می شوید شاید حداقل ۳ تا ۴ ساعت وقت بیشتر برای کار کردن داشته باشید و این موضوع می تواند به شما در اداره زمان کمک کند. اگر روزانه بتوانید فقط دو ساعت زودتر از خواب بیدار شوید و با یک برنامه منظم اقدام به برنامه ریزی کنید، مطمئن باشید که این شما هستیدکه در این نبرد پیروز می شوید. برخی اوقات شما نیاز به تمرکز دارید و باید این تمرکز در مکان های ساکت و بدور از استرس و سرو صدا باشد. صبح زود این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید از این فضا بهترین استفاده راببرید.

سحرخیزی

خواب منظم

وقتی شما می دانید که باید ساعت ۴ یا ۵ صبح از خواب بیدار شوید و روز کاری پر مشغله ای دارید سعی می کنید درزمان مشخصی همیشه بخوابیدو این باعث نظم در خواب شما می شود. هر چه خواب شمامنظم تر باشد بدن شما خواب مفیدتری خواهد داشت و این باعث بهره وری و سلامت شما می شود.

 

سلامتی و بهبود روان

اگر می خواهید سلامت باشید باید صبح ها زود از خواب بیدار شوید. اغلب بیمارانی که دچار اختلالات هستندزیاد می خوابند. این کار باعث ایجاد افسردگی در افراد خواهد شد. بسیار توصیه شده تا می توانید هنگام طلوع خورشید بیدار باشید. این ها همه مواردی است که باید به دید یک اقدام موثر در زندگی به آن پرداخت.

 

مدیریت بهتر برنامه های کار و زندگی

وقتی شما صبح زود از خواب بیدارمی شوید زمان بسیاری در اختیاردارید و این باعث می شودکه شما بتوانید کار های بسیار زیادی را انجام دهید. هر برنامه ای که در زندگی داشته باشید باید به آن رسیدگی کنید و آن را اجرایی کنید. اگر با دقت به برنامه ریزی به این اهداف بپردازید می توانید کسب وکار خود را متحول کنید.

در ایام قدیم کسبه صبح زود از خانه بیرون می آمدند و در حجره های خود حضور می یافتند. این باعث می شد که بتوانند به برنامه های زندگی خود بهتر رسیدگی کنند. اما امروزه ساعت ۹ تا ۱۰ تازه کار شروع می شود. لذا معمولا بسیاری از مشتریانی را که از ساعت ۷ سر کار می روند، از دست داده اید. اگر می خواهید موفق شوید باید به سختی برنامه های کاری و زندگی خود را دنبال کنید. این نیاز می باشد که شما از وقت های بیهوده خود بهترین استفاده نمایید.

بهره وری بهتر کارها

هرکاری وقتی که در زمان خودش انجام شود بخوبی نتیجه می دهد. وقتی این کار با برنامه انجام شود و زودتر از دیگران انجام شود می تواند اثر بخش باشد. ولی برخی از افراد هستند که ایده ای به نظرشان رسیده ولی با تنبلی و سستی باعث می شوند که این ایده را دیگران انجام دهند. مطمئن باشید اگر ایده ای به نظر شما رسیده است به نظر دیگران نیز می رسد ولی اینکه چه کسی این ایده را عملی کند مهم تر می باشد و کمتر کسی این ایده را عملی می کند.

 

نمونه هایی از مدیران موفق سحرخیز در جهان

 

ماری بارا مدیرعامل جنرال موتورزسحرخیزی

 

 

مثل مدیرعامل اسبق، «دنیل آکرسون»، مدیرارشد فعلی جنرال موتورز هم یک سحرخیز است. طبق پروفایلی در نیویورک تایمز، او به طور منظم ساعت ۶ صبح در دفتر کارش بوده و هست و این سحرخیزی مربوط به قبل از این است که او حتی مدیرعامل این شرکت شود.

 

 

 

 

 

سحرخیزی

تیم آرمسترانگ مدیرعامل AOL

 

مدیر اسبق گوگل به گاردین گفت که خوابش سنگین نیست و هر روز ساعت ۵ یا ۵:۱۵ صبح برای ورزش، مطالعه، سرهم بندی محصولات AOL و پاسخ گویی به ایمیل ها بیدار می شود. آرمسترانگ راننده ای دارد که او را هر روز به سر کار می برد و برای او این امکان به وجود می آید که در طول مسیر طولانی اش کارهایش را هم انجام دهد.

 

 

 

 

سحرخیزی

کارا گلدین مؤسس و مدیرعامل Hint Water

 

 

در یک پست در Business Insider مؤسس Hint Water می گوید او سر ساعت ۵:۳۰ برای بررسی تقویمش، رسیدگی به ایمیل های خوانده نشده و اطمینان از اینکه در طول شب اتفاق ضروری و فوری نیفتاده باشد، بلند می شود.
هنگامی که این کارها انجام گرفت، یک شیرقهوه دوبل می نوشد و قبل از اینکه اولین تماس مربوط به کارش را در ۷:۱۵ برقرار کند، به همراه همسرش و سگ هایشان به پیاده روی صبحگاهی می روند.

 

 

 

 

 

 

سحرخیزی

تیم کوک مدیرعامل اپل

 

 

غول تکنولوژی به سحرخیزی مشهور است.
طبق پروفایلی در تایم، “او هر صبح ساعت ۳:۴۵ از خواب بیدار می شود (بله، هر صبح)، حدود یک ساعت ایمیل می فرستد، سپس به باشگاه می رود، قهوه می خورد و بعد کار می کند. تیم کوک در این مورد می گوید: چیزی که در این مورد وجود دارد این است که وقتی کاری که انجام می دهید را دوست دارید، واقعا به عنوان یک کار به آن فکر نمی کنید. آن چیزی است که انجام می دهید و این آینده ی خوب در جایی است که من خودم را پیدا کردم.”

 

 

 

 

 

 

سحرخیزی

سرجیو مارچیون مدیرعامل فیات کریزلر

 

به گفته ی یک پروفایل “۶۰ دقیقه ای” که درباره ی برگشت او به کریزلر است، مارچیون ساعت ۳:۳۰ صبح برای رسیدگی به بازار اروپا از خواب بیدار می شود.

با استناد به برنامه و روش کاری او، یک مدیر FT نقل قول کرده است که “سرجیو یک هفته ی هشت روزه اختراع کرد، و ما کل آن را کار کردیم.” در آن برنامه ی “۶۰ دقیقه ی” ویژه مدیر دیگری می گوید: “وقتی در ایتالیا تعطیلات بود، او برای کار به آمریکا آمد. وقتی در آمریکا تعطیلات باشد، او برای کار به ایتالیا می رود.”

 

 

 

منابع:

مدیرنوین

بازده

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

    ارسال یک پاسخ

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*