درباره بازار ایرانی ستاویز

شرکت ستاویز یکتای ایرانیان

بازار ایرانی ستاویز به آدرس اینترنتی SATAVIZ.IR وابسته به شرکت ستاویز یکتای ایرانیان، به صورت رسمی در سال مزین به «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» (1396 هجری خورشیدی) شروع به فعالیت نمود. هدف اصلی ما در این بازار عمل به اولین گام در تحقق اقتصاد مقاومتی که همان استفاده از کالای ایرانی است. در این راستا و در جهت حمایت از تولیدکننده ایرانی، مجموعه متخصصین واحد مطالعه و پیشرفت شرکت ستاویز یکتای ایرانیان اقدام به تدوین یک تعریف واقع‌بینانه از عنوان «کالای ایرانی» نموده و بر اساس آن کلیه شرکت‌ها و نشان(Brand)هایی که در حوزه این تعریف قرار می‌گیرند را شناسایی و بر اساس اولویت و البته موافقت آن تولیدکننده اقدام به بررسی محصولات تولیدی نموده و در صورت احراز شرایط حداقلی تعریف شده، محصول را به واحد «بازرگانی و انصاف» شرکت جهت عرضه بر روی بازار ستاویز معرفی می‌کنند. در جهت حمایت از حقوق مصرف کننده ایرانی نیز، این واحد اقدامات مطالعاتی در جهت بهبود استانداردهای داخلی و اعلام بازخوردهای مصرف کننده به تولیدکننده می‌نماید. همچنین تلاش ما در بازار ستاویز بر این است که نقد و بررسی‌های موجود بر روی کالاها تا حد امکان بی‌طرفانه بوده و دستیار مناسبی برای خریداران ایرانی که سرمایه‌های این بازار هستند باشد.

یکی دیگر از پروژه‌های واحد مطالعه و پیشرفت شرکت ستاویز یکتای ایرانیان که در واقع مغز متفکر این مجموعه محسوب می‌شود، تمرکز بر روی اجرای سیاست‌ها و روشمندسازی تئوری‌های مدیریت، و بصورت جزئی‌تر اقتصاد اسلامی می‌باشد. ما همواره در تلاشیم با بهبود مستمر روش‌ها، سامانه‌ها و استانداردها، بتوانیم یک راهکار عملی بر اساس آموزه‌های اسلامی برای راه‌اندازی یک بنگاه اقتصادی اسلامی بزرگ یا کوچک ارائه دهیم.

بدون شک هیچ کار انسانی بدون نقص و خطا نخواهد بود. در این راستا کمک‌های فکری شما که در قالب نقد و نظر برای ما ارسال می‌گردد، بازکننده بسیاری از گره‌های پیش روی مجموعه خواهد بود. مطمئن باشید کلیه نظرات ارسالی توسط همکاران ما مطالعه و بررسی خواهند شد. (فرم تماس با ما)

بازار ایرانی ستاویز

مسئولین بازار ایرانی ستاویز در تلاشند بازاری برقرار کنند که اصول کسب و کار و تجارت اسلامی، بصورت بومیِ ایرانی پیاده‌سازی شوند. در این راستا مطالعه این مجموعه بر روی تجارت اسلامی و بازارهای ایرانی که الهام گرفته از اصول تجارت اسلامی است معطوف می‌باشد.

در بازار اینترنتی ستاویز محصولات عرضه شده بر اساس موارد زیر بررسی می‌شوند:

  • کیفیت و فناوری ساخت
  • پشتیبانی و خدمات پس از فروش
  • همخوانی با فرهنگ اسلامی-ایرانی

بازار ایرانی

ستاویز | بازار ایرانی، کالای ایرانی

بازارهای ایرانی نمونه‌های بسیار دقیقی از اصول تجارت توحیدی اسلامی است. در این بازارها علاوه بر در نظر گرفتن اصول معماری اسلامی، مسائلی همچون انصاف و کیفیت به وضوح مشاهده می‌شود. فعالیت در چنین بازاری علاوه بر بهبود وضعیت اقتصادی و روانی جامعه، موجب بروز و ظهور برکت و تقرب به خدا خواهد شد.

تجارت اسلامی

امیرالمومنین(علیه‌السلام) می‌فرمایند: يا مَعشَر التُّجّارِ ، الفِقْهَ ثُمَّ المَتْجَرَ ، الفِقْهَ ثُمّ المَتْجَرَ ، الفِقْهَ ثُمّ المَتْجَرَ اى جماعت بازرگان ! احكام داد و ستد را بياموزيد سپس تجارت كنيد ، احكام داد و ستد را بياموزيد سپس تجارت كنيد ، احكام داد و ستد را بياموزيد سپس تجارت كنيد الكافي : 5 / 150 / 1 منتخب ميزان الحكمة : 90

شاید در هیچ عقیده و مسلکی به اندازه اسلام در خصوص تجارت و کسب و کار دستورات کلی و جزئی وجود نداشته باشد. تعالیم ارزشمند اسلامی از صدر تا ذیل کلیه امور مربوط به تجارت را در بر گرفته. در این راستا کتب ارزشمندی نیز در فقه شیعه تدوین شده‌اند که لازم است اندیشمندان آن‌ها را بر اساس نیازهای روز بازتعریفشان کنند.

به ما اعتماد کنید


بالا